Jaki bukiet będzie najlepszy na urodziny?

Jaki bukiet będzie najlepszy na urodziny?

Kwiaty to klasyczny prezent, idealny na każdą okazję. Ucieszy zarówno członka rodziny, jak i dalszą znajomą z pracy. Warto jednak wiedzieć, jakich błędów nie popełnić, wybierając i wręczając kwiaty na urodziny. Poniżej wyjaśniamy tradycyjne reguły i proponujemy wspaniałe kwiatowe rozwiązania. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jaki bukiet na urodziny będzie najlepszy i na czym należy skupić się podczas tworzenia kompozycji. Nie każdy zwraca uwagę na takie kwestie, jednak zawsze warto mieć je na uwadze.

Wręczenie solenizantowi kwiatów wydaje się prostym zadaniem. Istnieje jednak wiele niepisanych zasad, których wypada przestrzegać w tej sytuacji. Choć mogą wydawać się błahe, przez niektórych ich złamanie jest traktowane poważnie. Warto zadbać o to, by przygotować się i wziąć pod uwagę najpopularniejsze reguły.

Najważniejszy jest sam wybór kwiatów. Przede wszystkim zależy zastanowić się, dla kogo szuka się prezentu. Czy jest to partnerka życiowa? Koleżanka z pracy? Mama? Każdej z tych kobiet należy wręczyć innego typu bukiet. Stopień zażyłości i typ relacji ma tu ogromne znaczenie. Czerwone róże, powszechnie rozpoznawane jako symbol miłości i namiętności, nie będą właściwym podarkiem dla znajomej, z którą nie łączą żadne głębsze relacje – może to zostać błędnie odczytane i stworzyć niezręczną sytuację. Właśnie dlatego warto zapoznać się ze znaczeniem popularnych gatunków kwiatów. Jeśli się tego nie zrobi, ryzykuje się sytuacją, w której wręczy się babci na urodziny chryzantemy… czyli kwiaty typowo pogrzebowe.

Wybierając odpowiednie kwiaty dla solenizanta, warto również wziąć pod uwagę względy praktyczne. Czy będzie miał co zrobić z wręczonym kwiatem w danym momencie? Czy należy zapewnić prowizoryczne naczynie z wodą, a może zdecydować się, by dołączyć do prezentu ozdobny wazon? Warto unikać też kwiatów, które mogą pobrudzić solenizanta pyłkiem – jak na przykład lilie. Czy prezent nie sprawi więcej kłopotu, niż radości? Należy wszystko doskonale zaplanować.

Kiedy już wybrało się idealny, odpowiedni do sytuacji i okoliczności kwiat, należy wręczyć go w poprawny sposób. Istotne jest, by nie dawać tego wyszukanego prezentu… do góry nogami. Wśród niektórych istnieje błędne przekonanie, że to właściwy sposób, jednak jest to znaczny błąd. Kwiat musi być trzymany prosto, z płatkami w górze, aby prezentował się jak najpiękniej. Wręczony w ten sposób zrobi zdecydowanie większe wrażenie, niż gdyby został podany zwisając w dół.

Jakie kwiaty z okazji urodzin? Najlepsze wybory

W pierwszej kolejności najlepszym wyborem będą zawsze kwiaty, które solenizant lubi. Jeśli wiadomo, że jest ogromnym miłośnikiem bratków, warto sprezentować mu właśnie ten gatunek. Jednak często nie znamy dokładnych preferencji osoby, którą chcemy obdarować, lub też zwyczajnie nie ma ona ulubionych kwiatów. W takiej sytuacji warto wybrać polecane, pasujące do urodzin rozwiązania.

róże w pudełku

Goździki

To uniwersalne, klasyczne kwiaty, odpowiednie na każdą okazję – można znaleźć je w wiązankach ślubnych, komunijnych czy urodzinowych. Są delikatne i zachwycają subtelnym pięknem. Tym, co wyróżnia goździki, jest ich trwałość. W odpowiednich warunkach są w stanie ładnie prezentować się w wazonie nawet do trzech tygodni! Z tego powodu będą doskonałym prezentem, który na długo zachowa świeżość i będzie ozdobą domu. Można wręczyć pojedynczy kwiat, ale popularniejsze są bukiety.

Słoneczniki

Zjawiskowe, duże i zachwycające intensywnym kolorem – słoneczniki to lubiany wybór na prezent. Zwracają uwagę i wspaniale prezentują się w wazonie, nawet jako pojedynczy kwiat cięty. Słoneczniki wywołują pozytywne skojarzenia, symbolizują szczęście i ciepło. Dlatego w kwestii tego, jaki bukiet na urodziny dla przyjaciela lub członka rodziny, to będzie doskonały wybór.

Tulipany

Te kwiaty kojarzone są z tego, że występują w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można stworzyć z nich niesamowite, barwne bukiety. Tulipany będą uniwersalnym prezentem, który sprawdzi się niezależnie od relacji. Świetnym pomysłem jest wybranie kwiatów w ulubionym kolorze solenizanta. Warto jednak zwrócić uwagę, że ten rodzaj nie jest szczególnie trwały – dlatego kupując, trzeba wybrać jak najmocniej zamknięte pąki. Dzięki temu piękne, kolorowe kwiaty będą wspaniałą ozdobą.

Róże w pudełku

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, róże, zwłaszcza czerwone, są szczególnym symbolem miłości romantycznej. Ze względu na to są prezentem zarezerwowanym raczej dla ukochanych osób. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego bukietu będą róże w pudełku. Przygotowany w kwiaciarni, wyjątkowy flower box to oryginalny prezent, który z pewnością zrobi ogromne wrażenie.

Irysy

A jakie kwiaty dla mężczyzny na urodziny? Proponujemy irysy. To kwiaty, które wyróżniają się elegancją – nie sprawiają wrażenia tak delikatnych i filigranowych jak inne gatunki. Ich intensywne barwy zwracają uwagę i z pewnością zachwycą solenizanta. Warto również wziąć pod uwagę bukiet złożony z irysów i innych kwiatów, który może stać się zachwycającą ozdobą stołu.

Szukając prezentu na urodziny bliskiej osoby, warto wziąć pod uwagę kwiaty cięte. Nasza kwiaciarnia mieści się w Katowicach, natomiast bukiety dowozimy również do Chorzowa i innych pobliskich miast. Powyżej wymieniamy optymalne i sprawdzone pomysły na kwiaty na urodziny, jednak zawsze można popuścić wodze fantazji i stworzyć coś innego. Rośliny mogą być wspaniałym prezentem dla każdego.

Do góry

Copyright 2024 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice