Jakie kwiaty będą odpowiednie do wiązki pogrzebowej?

Jakie kwiaty będą odpowiednie do wiązki pogrzebowej?

Śmierć bliskiej osoby to dewastujące doświadczenie. W takim momencie ludzie przeżywają wiele ciężkich emocji i może być im trudno myśleć o przyziemnych sprawach, takich jak szykowanie się na pogrzeb. Jednak warto spędzić chwilę, żeby zastanowić się, jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy będą odpowiednie. Kupowane wiązanki i bukiety to nie tylko eleganckie elementy ozdobne – przy pomocy wybranych kwiatów można przekazać część emocji, które się odczuwa.

Kwiatowy savoir-vivre na pogrzebie

Istnieją pewne niepisane zasady, którymi należy się kierować, przynosząc kwiaty na pogrzeb. Przede wszystkim trzeba pamiętać, dla kogo są przeznaczone wiązanki. Mają one oddać hołd zmarłej osobie, są skierowane do niej. Nie są prezentami dla pogrążonej w żałobie rodzinie, więc nie powinno się ich im wręczać. Kwiaty należy złożyć przy trumnie lub na grobie.

Częstym pytaniem podczas zastanawiania się, jakie kwiaty na wiązanki pogrzebowe, jest to, czy na można użyć sztucznych kwiatów. Niektórzy doceniają ich trwałość i to, że przy wysokiej jakości wykonania faktycznie przypominają prawdziwe rośliny. Ogólnie przyjęte jest jednak, że przynoszenie sztucznych kwiatów na pogrzeb jest złym pomysłem. Niezależnie od warunków pogodowych i szans rośliny na przeżycie, jedynie żywe kwiaty są właściwym wyborem. Powinno się zdecydować na prawdziwe kwiaty ze względu na szacunek do zmarłej osoby oraz tradycji pogrzebowych. Warto zauważyć, że delikatność żywego kwiatu może być odczytana jako metafora ludzkiej śmiertelności i przemijania.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy, należy także zwrócić uwagę na kolory. Popularnym wyborem jest zakup kwiatów białych lub kremowych, oznaczających spokój i czystość. Również kolor żółty jest odpowiedni, ponieważ symbolizuje melancholię i tęsknotę. Często widać także kwiaty czerwone, które świadczą o miłości do zmarłego. Rzadziej spotykany, ale również stosowny, jest fiolet, który oznacza głęboką żałobę. To bezpieczne, uznane kolory, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu eleganckich wiązanek pogrzebowych.

jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy

Jakie kwiaty do wiązanki pogrzebowej?

Chryzantemy

Kojarzone z każdej wizyty na cmentarzu, zwłaszcza podczas świętowania Wszystkich Świętych. Chryzantemy to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych kwiatów zostawianych na grobach. Są symbolem smutku, żałoby i rozpaczy. To doskonały wybór na pogrzeb.

Róże

Uniwersalne, zawsze odpowiednie i pasujące do każdej sytuacji: róże. Na pogrzebach widuje się głównie czerwone lub białe opcje. Te szlachetne, piękne kwiaty sprawdzą się zarówno jako odpowiedź na pytanie jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy, jak i jako pojedynczy kwiat. W obu wersjach będzie wyrazem miłości i szacunku.

Lilie i kalie

Zarówno lilie, jak i kalie, to okazałe rośliny o ślicznych, delikatnych kwiatach. Są częstym wyborem na pogrzeby, ponieważ prezentują się imponująco jako część wieńca lub wiązanki. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie kwiaty do wiązanki pogrzebowej, a zależy mu na przekazaniu swoich uczuć, lilie i kalie będą idealne. Ich symbolika jest odpowiednia na pogrzeb: czystość, niewinność, współczucie oraz tęsknota ze smutkiem. To wspaniały wybór na pożegnanie bliskiej osoby.

Goździki

W przeciwieństwie do kalii oraz lilii, goździki nie są wybierane ze względu na swoją symbolikę. Są popularne wśród wiązanek i wieńców przez swoją niezwykłą trwałość. Potrafią przetrwać dłużej, niż większość kwiatów, dzięki czemu mogą długo ozdabiać grób. Do tego występują w wielu kolorach, więc można łatwo dobrać je do swojego projektu wiązanki. Sprawdzają się doskonale jako wypełnienie, choć przyniesione osobno, jako samodzielny goździkowy bukiet, również mają wiele uroku.

Mieczyki

Mieczyki to zjawiskowe, eleganckie kwiaty. Dzięki swoim rozmiarom stanowią świetną bazę do budowy bukietu lub wieńca. Kojarzone są z siłą charakteru i kręgosłupem moralnym, więc są stosownym symbolem do uczczenia pamięci o zmarłej osobie. Jakie kwiaty do wiązanki pogrzebowej? Mieczyki zdecydowanie będą imponującą bazą i sprawią, że kompozycja będzie robiła wrażenie.

Hortensje

Podobnie jak chryzantemy, hortensje to popularne kwiaty do ozdabiania grobów, często widywane na cmentarzach. Przynoszą skojarzenie rozpaczy i pożegnania. Idealnie wpasowują się w atmosferę pogrzebu.

Składanie kwiatów na grobie zmarłej osoby to tradycja, która łączy ze sobą kultury z każdego zakątka świata. Warto ją podtrzymywać, żegnając zmarłe osoby pięknymi kwiatowymi kompozycjami, które przekażą uczucia smutku i tęsknoty. Powyżej zaproponowaliśmy, jakie kwiaty na wiązanki pogrzebowe – warto pamiętać, aby były to żywe kwiaty.

Do góry

Copyright 2024 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice