Ślub w sezonie jesienno-zimowym – jakie kwiaty do bukietu wybrać?

Ślub w sezonie jesienno-zimowym – jakie kwiaty do bukietu wybrać?

Jesień i zima to czas, w którym otaczająca nas przyroda przygotowuje się do odpoczynku, zwalnia i kładzie się do snu, a dni stają się coraz krótsze. Jednocześnie we wrześniu świat dookoła zaczyna mienić się feerią barw. Złota jesień zachwyca ciepłą, żywą paletą kolorów. Soczysty odcień pomarańczy, szkarłat, jasna żółć i głęboki brąz wyglądają zjawiskowo, tworząc niesamowitą jesienną aurę. Jest ona wspaniała nie tylko podczas leśnych spacerów, ale też w czasie ślubu i wesela! Nic dziwnego, że wiele par młodych decyduje się zorganizować swoje wydarzenie właśnie po okresie letnim. Choć dla wielu nieprzyjemne, te warunki również niosą ze sobą pewne piękno. Można jednak obawiać się, czy organizując ślub pod koniec roku znajdzie się odpowiednie kwiaty. Jakie kwiaty na ślub we wrześniu sprawdzą się najlepiej? Wbrew pozorom sezon jesienno-zimowy oferuje wiele wspaniałych opcji kwiatowych.

Wrzesień – jakie kwiaty na ślub?

Jakie kwiaty na bukiet ślubny we wrześniu? Ten miesiąc wciąż nosi w sobie ślady lata, z okazjonalnymi ciepłymi dniami i przebijającym się przez żółknące liście słońcem. Planując kwiaty na ceremonię ślubną, można skorzystać z kwiatów końca lat, czyli słoneczników. Nie tylko kojarzą się z mijającymi wakacjami, ale także doskonale pasują do jesiennej kolorystyki. Połączone ze stonowanymi barwami, będą wybijać się na ich tle i przyciągać uwagę. Jeśli szuka się innego pomysłu i zastanawia nad tym, jaki bukiet ślubny we wrześniu, warto też pomyśleć o wkomponowaniu do bukietu frezji, astrów lub dalii. Jeśli jesienna paleta barw nie przypada państwu młodemu do gustu, nie trzeba porzucać myśli o bukiecie ślubnym we wrześniu. Jakie kwiaty należy wtedy wziąć pod uwagę? Oczywiście soczyście fioletowe wrzosy, które właśnie wtedy kwitną. Będą ciekawym akcentem kolorystycznym, który dodatkowo wspaniale komponuje się z bielą sukni ślubnej.

Jakie kwiaty na wesele w październiku?

Sam środek jesieni obfituje w mocne, ciepłe kolory. Dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po nie podczas tworzenia bukietu ślubnego oraz dekoracji sali. Między jesienne kwiaty, takie jak astry, można wsunąć gałązki owoców jarzębiny, które przyciągają wzrok swoim intensywnym kolorem. Odpowiedź na pytanie: jakie kwiaty do bukietu ślubnego w październiku, to lista wielu gatunków. Obejmuje zarówno klasyczne wybory, takie jak róże czy dalie, jak i polecane przez florystki, cynie, begonie, jaskry oraz goździki. Dobór gatunków i kolorów kwiatów zależy oczywiście od tego, jak państwo młodzi zaplanowali ślub. Bukiet musi pasować do sukni i wystroju sali, żeby zrobić największy efekt. Jakie kwiaty na ślub w październiku? Wybór poszczególnych może ułatwić wizja połączenia ich z symbolami jesieni, czyli kolorowymi liśćmi. Delikatne płatki będą idealnie komponować się z ostrą czerwienią i gorącą żółcią roślin. Taki zabieg wypełni bukiet kontrastem i nada mu prawdziwie jesiennego stylu.

Bukiet na ślub na koniec jesieni – listopad

W ostatni miesiąc jesieni przyroda przygotowuje się już intensywnie do zimowego letargu. Drzewa nie mienią się już tyloma kolorami, świat na zewnątrz kojarzy się raczej z deszczem i szarością, niż z żywymi kolorami z początku tej pory roku. I chociaż dni faktycznie robią się coraz ciemniejsze, to nie znaczy, że nie można znaleźć pięknych, jasnych barw. Nawet, kiedy dni stają się mroźne, wciąż można zorganizować niesamowity ślub i wesele. Warto zastanowić się nad nadaniem mu jakiegoś specjalnego tematu, który wpłynie na estetykę. Wpłynie to również na wybierane kwiaty do bukietu. Jakie kwiaty do bukietu boho? A jakiego do rustykalnego? W obu tych wersjach perfekcyjne będą kwiaty polne, takie jak maki i chabry. Do nich mogłyby dołączyć też gipsówki, piwonie i margaretki. Do tego często dodawana jest trawa pampasowa, która dodaje bukietowi uroku. Jeśli takie wesele boho odbywa się jesienią, warto postawić na rosnący wtedy wrzos. Jeśli ślub organizowany jest bez motywu, to pytanie o to, jakie kwiaty na ślub w listopadzie nie będzie stanowiło żadnej przeszkody ani ograniczenia. Kwitną wtedy hortensje, astry, lawenda oraz oczywiście nieśmiertelne róże. Do bukietu można wsunąć owoce czarnego bzu oraz źdźbła traw.

Kwiaty na ślub w grudniu

Zima wywołuje wiele skojarzeń, a niektóre z nich są wyjątkowo przyjemne – dziecięce zabawy w śniegu czy jazda na nartach. Jednakże piękne, kolorowe kwiaty nie są raczej jednym ze skojarzeń. Czy w takim razie zimowe bukiety ślubne nie istnieją? Nic bardziej mylnego. Zimą również można znaleźć doskonałe kwiaty na tę okazję.

Zimowy bukiet można stworzyć z goździków, kalii i gipsówek. Popularne są także róże w różnych kolorach – białe przywołają na myśl śnieg, a czerwone będą świetnym kontrastem dla sukni ślubnej. Również czerwone, do tego wyjątkowo kojarzące się z okresem zimowym, są gwiazdy betlejemskiej. Warto pomyśleć o nich w odpowiedzi na pytanie o to, jakie kwiaty do bukietu ślubnego warto wybrać. Oprócz kwiatów cudownym pomysłem jest ozdobienie bukietu roślinami, które kojarzą się z mroźnymi miesiącami: jemioła oraz wiecznie zielone gałązki drzew iglastych.

Zimowy bukiet ślubny na styczeń i luty

Ślub w zimowym klimacie może być niesamowitym doświadczeniem, nawet jeśli powietrze jest lodowate, a temperatura spada poniżej zera. Wszystko zależy od odpowiedniego zaplanowania wydarzenia. W tym planowaniu nie może też zabraknąć myśli o kwiatach na ślub w lutym. Bukiet panny młodej to istotny element estetyki ślubnej. Musi być przemyślany i pasujący do reszty wydarzenia. Z czego można wykonać go w styczniu i lutym? Jest wiele opcji: jaskry, goździki czy ciemierniki. Do tego można dodać frezje i anemony. Popularnym rozwiązaniem jest ozdobienie bukietu gałązkami bawełny, której biały puch przywodzi na myśl śnieg. Z taką dekoracją kwiaty ślubne z pewnością przyciągną uwagę.

zimowy bukiet ślubny

Paleta jesiennych barw i biel śniegu

Jesień i zima nie kojarzą się z obficie kwitnącym kwieciem. Wbrew pozorom ten okres oferuje szeroki wybór pięknych kwiatów. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie kwiaty w październiku na wesele, to lista jest długa. W jesiennych i zimowych bukietach ślubnych królują astry, dalie, goździki oraz ponadczasowe róże. Zjawiskowego wyglądu dodają im sezonowe dodatki, czyli kolorowe liście, owoce jarzębiny, iglaste gałązki i jemioła.

W dobraniu idealnego bukietu mogą pomóc pracownicy z branży florystycznej i ślubnej. Warto zasięgnąć ich rady, aby jak najlepiej zrealizować swoją wizję.

Do góry
Zamów
online!
Napisz do nas!
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie jesteśmy?

Copyright 2023 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice