Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Świece Sojowe – Madlen Soy Candle

Świece Sojowe – Madlen Soy Candle

Nasze świece sojowe wykonane są z ekologicznego wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych. Nadają niepowtarzalny nastrój zarówno relaksującym  zapachem jak i blaskiem. Aby cieszyć się nimi jak najdłużej, warto pamiętać o kilku zasadach wpływających na zadowolenie z produktu oraz bezpieczeństwo.

 

Zasady palenia świec sojowych 

1. Otoczenie i zabezpieczenie świecy:

Należy unikać miejsc narażonych na przeciągi, wywietrzniki,  parapety okienne. Niestosowanie się do tej zasady może skutkować dymieniem świecy, a tym samym nieprawidłowym wypalaniem, co przekłada się na utrate cennego zapachu.

Świeca podczas długotrwałego palenia nagrzewa się, tym samym może spowodować  uszkodzenia  powierzchni na której stoi, dlatego warto za każdym razm przed zapaleniem ustawić ją na podstawce. 

2. Pierwsze użycie:

Należy palić świecę przez conajmniej 3h  (do momentu rozpuszczenia całej górnej warstwy wosku. Powinno to zapobiec powstawaniu nierówności, tzw. tuneli, a także wydłużyć jej użytkowanie.

W momencie powstania  nierówności koniecznie przedłuż jednorazowy czas palenia świecy, tak aby górna warstwa wosku sojowego roztopiła się całkowicie.

Świeca sojowa podczas każdego następnego palenia powinna być używana od 2 do 4 h. 

3. Gaszenie świec:

Prawidłowe gaszenie polega na odcięciu dopływu tlenu. Można to zrobić za pomocą naszej drewnianej przykrywki, ważne jednak by nie nakładać jej bezpośrednio po paleniu, lecz odczekać do całkowitego wystygnięcia. Zminimalizuje to obecność niechcianego zapachu wewnątrz świecy.

Knot po ostygnięciu należy delikatnie ułamać. Zapobiegnie to pobrudzeniu wosku i tym samym powstawaniu zbyt wysokiego płomienia.

4. Knot drewniany:

Świeca sojowa Madlen charakteryzuje się drewnianym knotem. Z reguły w świecach występują knoty bawełniane. Drewniany knot ma swoje plusy i minusy. Tak jak na drewno przystało, podczas spalania może lekko odbarwiać wosk na kolor beżowy. Ale zdecydowanym plusem takich knotów jest delikatny dźwięk trzaskania podczas palenia. Szczególnie wieczorową porą, gdy nastanie półmrok, możemy wsłuchać się w klimatyczne dźwięki odzwierciedlające kominek. 

Wosk sojowy jest biodegradowalny, bardzo łatwo usunąc go z każdej powierzchni. 

Możemy zrobić to za pomącą gorącej wody.

Świece sojowe palą się znacznie dłużej niż komercyjne  świece z parafiny. Czas palenia zależy przede wszystkim od jej wysokości. 

Nasza Świeca sojowa Madlen występuje w dwóch rozmiarach:

180 ml – czas palenia ok. 40 h – cena 79 zł

Dostępne zapachy: 

Sote – świeca bezzapachowa

Orient – zapach mango, papaya, szafran, grejpfrut

Mocha – kawa i czekolada

Vanilla – zapach wanilii

Spring – trawa, frezja, jaśmin

Day Spa – limonka, trawa cytrynowa, aloes

Winter – cynamon, jabłko, pomarańcza

Amber – piżmo, ambra, cytrusy

 

Życzymy miłego użytkowania.  

Do góry
Zamów
online!
Napisz do nas!
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie jesteśmy?

Copyright 2019 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice