Trendy kwiatowe w ślubach 2020

Trendy kwiatowe w ślubach 2020

Trendy kwiatowe w ślubach 2020

Dekoracje kwiatowe oraz naturalne ścianki

W tym sezonie ślubnym na stołach nadal zagoszczą dekoracje kwiatowe w wysokich wazonach lub stelażach, a także dekoracje podwieszane, np. rustykalne, świecące sznury lampek przeplatane zielenią, roślinne girlandy czy żyrandole. Razem stworzą klimat niczym z bajki. Nadadzą wrażenie romantyzmu i tajemniczości. Doskonale pasować tu będą wieńce stworzone z gałęzi, kwiatów i liści tworząc tło dla Pary Młodej. W tym sezonie modne będą ścianki z dużych kwiatów wykonanych z krepy lub papieru. Celem tej stylizacji jest osiągnięcie wrażenia tajemniczego ogrodu.

Duże bukiety z elementami naturalnych traw

Odzwierciedleniem stylu boho jest trawa pampasowa. Nadal wiedzie ona prym w kwiatowych dekoracjach. Delikatne odcienie beżu i brązu nadają naturalny charakter a także wrażenie lekkości za sprawą zwiewnych pióropuszy. Zielone rośliny ozdobne, liście drzew i krzewów nadal będą dominować w kompozycjach na stoły gości jak i bukietach ślubnych. W tym roku zaistnieją kwiatowe naręcza.

Dekoracje stylizowane i sezonowość kwiatów.

Zadaniem florystów specjalizujących się we florystyce ślubnej jest  nadanie efektu wizualnego pojawiającym się trendom, tchnięcie w nie życia. Bardzo popularne sesje stylizowane stanowią wizualizacje wyobrażeń np. z wykorzystaniem kwiatów i zieleni ciętej w kolorze roku. Niebieskie kwiaty jakie można z powodzeniem wykorzystać do ślubnych dekoracji to: przetacznik kłosowy, irys, anemon, ostróżka, hortensja, przegorzan, mikołajek, niezapominajki oraz chabry. Istnieje wiele pięknych kwiatów w tych odcieniach kwitnących wiosą i latem, dlatego biorąc ślub w maju warto pamiętać o niezapominajkach, w czerwcu lub lipcu, żal byłoby nie skorzystać z polnych chabrów czy aromatycznej lawendy. Kompozycje na stół, bukiet ślubny, butonierkę czy korsarz można zarówno dopełnić wiodącym kolorem lub zastosować go w dodatkach wystroju sali, w zależności od zamysłu.

Kolor roku

Śledzeniem najnowszych trendów zajmują się specjalne instytuty i organizacje jak Pantone czy WGSN. Pracujący w nich eksperci badają tendencje pojawiające się w mediach społecznościowych, analizują dane sprzedażowe czy trendy w modzie ulicznej.

Po wielu latach panowania minimalistycznego trendu w stylu greenery przyszedł czas na kolor! Sezon 2020 wnosi więcej intensywnych barw, takich  jak: bordo, czerwień, fuksja, odcienie pomarańczu, szmaragdowa zieleń, mięta czy granat.

 W tym miejscu warto nadmienić, że kolor niebieski ogłoszony został kolorem roku 2020. Chodzi o piękny odcień o nazwie Classic Blue.

Barwa niebieska wprowadza poczucie spokoju, powagi, chłodu.  Działa uspakajająco, na dużych powierzchniach także przygnębiająco. Trzeba uważać, tylko umiejętne zróżnicowanie i zestawienie tej barwy stworzy imponujący efekt. Ciekawie wygląda połączenie niebieskiego z nasyconą czerwienią. Daje wrażenie ożywienia, wprawia w dobry nastrój. Połączenie z beżem jest lekkie, harmonijne i eleganckie. Nadaje charakter romantyczny. Bardzo dobrze sprawdzą się również połączenia dwóch przewodnich kolorów, np. granatu i różu, brudnego różu i fioletu, czerni i złota lub miedzi, zieleni ze złotem lub srebrem, czerni i bordo, grantu i fioletu, musztardowej żółci ze szmaragdową zielenią czy granatem.

Warto eksperymentować, szukać, śledzić trendy, jeżeli oczywiście interesujemy się tym tematem i marzymy o efekcie WOW;)

Do góry

Copyright 2024 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice