Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Zieleń w ślubach

Zieleń w ślubach

Poza standardowymi typami zieleni używanej do dekoracji sal weselnych, czyli ruskus, asparagus czy eukaliptus, można wyróżnić kilka innych rodzajów, które równie pięknie podkreślają poszczególny klimat Waszej sali.

 

  1. Monstera lub jej tańszy zamiennik filodendron – piękne duże liście. Charakteryzują się mocnym butelkowo zielonym kolorem. W połączeniu z białymi kwiatami uzyskamy efekt bardzo elegancki, natomiast dodając szaleństwa z ostrymi kolorami, efekt będzie egzotyczny i oryginalny.
  2. Salal – gałązki składające się z kilku liści, które również charakteryzują się butelkowo zielonym kolorem. Bardzo często używane w stylu eleganckim i romantycznym z dużą ilością kwiatów, przede wszystkim pięknie komponują się z różami ogrodowymi.
  3. Bluszcz – długie pnącza z drobnymi listkami różnych rozmiarów, występuje w kolorach zgaszonej zieleni, czasem z przebarwieniami bordo lub bieli. Śmiało może zastępować liście ruskusa w rustykalnym stylu. A najlepiej sprawdzi się kiedy chcemy uzyskać efekt tajemniczego ogrodu. Świetnie komponuje się ze złotymi dodatkami.
  4. Trzmielina – występuje w wielu odmianach i kolorach, najbardziej popularne kolory to jasny zielony z białymi przebarwieniami. Pięknie komponuje się z kolorami pastelowymi, zwłaszcza różu. Jest świetnym dodatkiem do kompozycji niskich jak i wysokich. Dzięki swoim gęsto rosnącym listkom nadaje im dużej objętości, więc wystarczy mała ilość kwiatów aby efekt końcowy był zadawalający.
  5. Liście dębu – bardzo ciekawy dodatek, liście dębu są duże i jednocześnie delikatne. Mają jasno zielony kolor więc jak najbardziej pasują do wszystkich odmian kwiatów, zwłaszcza tych o ciemnej kolorystyce. Można je dodać do kompozycji o pastelowych kolorach, w celu ich ożywienia lub zastosować w kompozycjach typowo naturalnych i polnych z drobnymi kwiatuszkami i trawami. Efekt będzie równie ciekawy.
  6. Oliwka lub jej tańszy zamiennik czyli wierzba biała – Oba dodatki charakteryzują się cienkimi podłużnymi listkami o szarym kolorze. W przypadku oliwki listki są sztywne i grubsze, natomiast listki wierzby są lejące. W zależności jaką formę chcemy uzyskać, oba dodatki dają duże możliwości. Kolor szarości nada elegancji każdemu kwiatu. Najczęściej dodatki te używa się z kwiatami o kolorach pastelowych lub bordo, aby uzyskać efekt delikaty, rozwiany, boho.
  7. Pistacja – najtańszy z możliwych dodatków do kompozycji, najczęściej służy za wypełnienie pomiędzy kwiatami. Charakteryzuje się zdrewniałymi łodygami na których rosną skupiska drobnych listków o ciemno zielonym kolorze. Pistacja sama w sobie wśród florystów nie jest szczególnie atrakcyjnym dodatkiem, natomiast można wykorzystać ja w taki sposób, że efekt końcowy będzie naprawdę wow! Miedzy innymi poprzez farbowanie jej na  na różne kolory.  Kremowe róże w połączeniu ze złotą pistacją wyglądają obłędnie.
  8. Gałęzie drzewek iglastych, min. Cyprysy czy tuja – Super dodatek dla ślubów zimowych. Występują w różnych kształtach i kolorach. Można z nich tworzyć naprawdę ciekawe formy kompozycji. Bardzo ładnie będą komponowały się z białymi anemonami, szczególnie w okresie grudzień-styczeń.
Do góry
Zamów
online!
Napisz do nas!
Zadzwoń
do nas!
Zadzwoń do nas!
Gdzie
jesteśmy?
Gdzie jesteśmy?

Copyright 2019 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice