Najciekawsze pomysły na kwiecisty prezent

Najciekawsze pomysły na kwiecisty prezent

Już od zarania dziejów kwiaty inspirowały ludzkość na przeróżne sposoby. Celtowie na przykład czcili rośliny, a niektórym odmianom nadawali także symbolikę i znaczenie, które funkcjonują po dziś dzień. I tak współcześnie już rozsławiona czerwona róża oznacza oddanie drugiej połówce, a pomarańczowa świetnie nadaje się jako podarunek dla zasmuconej osoby, gdyż symbolizuje entuzjazm. Czy kwiaty są zatem dobrym pomysłem na prezent? Z pewnością! A co powiecie na piękny ogród w słoiku? W poniższym tekście postaramy się przedstawić najlepsze z kwiecistych pomysłów – zapraszamy!

Kiedy podarować komuś kwiaty jako prezent?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że odpowiedź na to pytanie może okazać się niezwykle trudna. Wszystko zależy od preferencji danej osoby, ale też od rodzaju samej relacji. Niekiedy – choć rzadko – może okazać się, że ktoś nie lubi kwiatów. Co wtedy począć? Są dwie możliwości – albo zdecydować się na inny podarunek, albo wybrać coś innowacyjnego, na przykład las w słoiku. A co zrobić, jeśli chce się komuś sprawić niezapowiedzianą niespodziankę? W takim przypadku polecane są przesyłki kwiatowe. Po wybraniu preferowanego bukietu lub rośliny pracownik może ją dostarczyć dokąd tylko się zechce – oczywiście w granicach rozsądku. Nasuwa się jednak pewne pytanie…

Jak najlepiej dobrać bukiet?

Dla osób, które na co dzień nie interesują się florystyką, bez wątpienia przydatna okaże się pomoc roślinnego specjalisty. Na co w takim razie warto dziś zwracać uwagę? Przede wszystkim na modę – obecnie króluje eko i minimalizm. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, bukiety powinny być w takim przypadku jak najbardziej naturalne i niekiedy pozbawione zbędnych dodatków. Ot, sama kompozycja różnobarwnych kwiatostanów. Innym bukieciarskim trendem jest „dzikość”. Można to określić jako spotęgowana naturalność albo jak kto woli – kwiecisty artystyczny nieład.

Czy w grę wchodzą tylko kwiaty cięte?

Absolutnie nie! Oprócz ciętych kwiatów dobrym prezentem mogą się przecież okazać ich doniczkowe odpowiedniki. Skoro ktoś jest miłośnikiem roślin, to z pewnością ucieszy się z takiego podarunku. Fikusy, draceny, kaktusy lub inne sukulenty – pomysłów jest co niemiara! Mimo wszystko należy jednak pamiętać o tym, by obdarowywana osoba została poinformowana o tej formie prezentu. Dlaczego? Gdyż kwiaty doniczkowe wymagają poświęcenia czasu, a zgodnie z zasadą „czas to pieniądz”, nie każdy może go poświęcić. A jeżeli klamka już zapadła – nic nie szkodzi, by do roślinki w doniczce dołączyć mały bukiet lub pojedynczego kwiatka.

Powiew leśnej świeżości zamknięty w słoiku

Już jakiś czas temu naukowcy odkryli, że zielony kolor działa na ludzki organizm uspokajająco, a jakie miejsce może być bardziej zazielenione niż las? A gdyby tak przenieść jego fragment do domu? Współcześnie jest to możliwe, a na dodatek to świetny pomysł na prezent. Na czym to polega? W sporej wielkości słoiku umieszcza się warstwowo ziemię, mech, a także kamienie, co ma w praktyce odzwierciedlać leśną ściółkę. Kluczową rolę odgrywają oczywiście odpowiednio dobrane rośliny. Następnie tak przygotowany słoik jest zakrywany korkiem, co sprawia, że obecna w środku woda paruje, a następnie się skrapla. Wytworzony w ten sposób mikroklimat powoduje, że leśna miniatura żyje własnym życiem. Gdzie można się zaopatrzyć w tego rodzaju magiczny słoik? Oferują je liczne kwiaciarnie z dostawą w Katowicach i wielu innych miejscowościach.
Pomysłów na kwieciste prezenty jest naprawdę niezliczona ilość. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nawet te wymienione w powyższym tekście nie wyczerpują kreatywności w 100%. Na przykład zamiast lasu w słoiku można w to miejsce przygotować małą pustynię, a zamiast wykwintnego bukietu postawić na prawdziwy minimalizm – kwiaty z dostawą bezpośrednio do domu obdarowanej osoby. Z pewnością na jej twarzy wywołają zdziwienie, ale też radosny uśmiech.

 

Do góry

Copyright 2024 © All rights reserved | Madlen Flowers Kwiaciarnia Katowice